10. kolo SOP mužů: BK Týn n. Vlt. – MATTEO Hrdějovice 81:69 (17:20, 50:33, 66:53)

Druhou polovinu sdruženého okresního přeboru mužů jsme začali v naší hale v pátek 8.1.2010 proti týmu MATTEO Hrdějovice.

Hostující tým přijel s 10 hráči, což na venkovních zápasech nebývá zvykem a většina mužstva byli vysocí hráči, takže hosté měli výškovou převahu, na což také nejsme zvyklí. Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale od 4. minuty jsme převzali iniciativu, dařilo se nám ubránit soupeřovy útoky a my jsme úspěšně zakončili některé z naších útoků, díky čemuž jsme v 7. respektive 8. minutě vedli 13:6 a 15:8, avšak od té chvíle se nám přestalo dařit v útoku (do konce čvrtiny jsme zaznamenali pouze 2 body) i v obraně, kde nám velké problémy dělali především vysocí podkošoví hráči a hosté proto otočili skóre na konečných 17:20. Do další časti hry jsme vstoupili výborně, úspěšnou trojkou, což předznamenalo vývoj v této části hry. Tato čtvrtiny byla nejspíše nejlepší, jakou jsme v této sozóně odehráli, neboť jsme jí vyhráli 33:13!!! Hráli jsme velice dobře v obraně, ale hlavně v útoku byl náš výkon skvělý, kdy se nám díky pěkným kombinacím i úspěšné střelbě ze všech vzdáleností dařilo úspěšně zakončovat většinu našich útoků. Nejenže jsme náskok soupeře hned v 11. minutě vyrovnali a dostali se i do vedení, ale náš náskok jsme neustále navyšovali, k čemuž nejvíce pomohla šňůra 10 bodů v rozmezí 18. a 19. minuty, kdy jsme ze stavu 35:30 odskočili až na skóre 45:30 a konečný stav po polovině zápasu byl 50:33. Bylo pravděpodobné, že tak jako ve druhé čtvrtině se nám po zbytek zápasu dařit nebude, ale i tak jsme větší část třetí čtvrtiny odehráli také dobře. Nejenže se nám dařilo náš náskok udržet, ale i zvýšit, proto jsme ve 27. minutě vedli již o 20 bodů (66:46)! Poté jsme polevili a soupeř dokázal snížit šňůrou 7 bodů na konečný stav po této části hry 66:53. Poslední čtvrtina bylo vyrovnaná. My jsme si drželi dvouciferný náskok a zasloužené vítězství jsme v klidu udrželi až do konce utkání. Tento zápas se dobře hodnotí, neboť se nám podařilo porazit velice silného soupeře. V obraně jsme sice měli problémy s vysokými a silnými podkošovyými hráči soupeře a s nejlepším hráčem hostů (č. 7 – Dvořák), kterého se nám dařilo zastavit většinou jen za cenu faulů, ale i tak byla naše obrana slušná. To, že máme dobrou obranu, není nic nového, ale tentokrát jsme, až na malé výpadky,  zahráli velice dobře i v útoku. Celkem se nám dařila kombinace, když některé akce byly opravdu ukázkové a měli jsme i dobrou úspěšnost střelby, kdy hlavně 8 nastřílených trojek je pěkné číslo. Na přelomu roků 2009 a 2010 jsme zazanamenali úspěch i na poli funkcionářském, kdy se nám z BSK Č. Budějovice podařilo získat  do našich řad Petra Palečka, který v tomto zápase poprvé v našich barvách nastoupil a ukázal, že jeho angažování bylo velice dobrým tahem.

Čtvrtiny: 17:20, 33:13, 16:20, 15:16

Naši střelci dle zápisu: Paleček 20, Ambrož 16, Svoboda 12, Holub 11, Soukup 8, Heller 6, Šálený 5, Volek 3