9. kolo SOP mužů: SK Lišov – BK Týn n. Vlt. 70:69 (15:14, 36:35, 61:49)

Poslední zápas první poloviny sdruženého okresního přeboru mužů, tj. 9. kolo jsme odehráli ve čtvrtek 17.12.2009 v Lišově.

Hned od začátku zápasu jsme měli problémy se zónovou obranou domácích, která na menším hřišti s klouzavou podlahou slavila úspěch. Sice jsme se dostali do vedení 4:0, ale domácí skóre otočili a poté se oba celky ve vedení střídali až do konce první části hry, která skončila jednobodovým vedením domácích. Druhou čtvrtinu jsme opět začali lépe my, dostali jsme se do vedení 18:15 a 21:18, ale hráči Lišova opět otočili a vedení o 1 bod si udrželi až dokonce této části hry. Jestliže v první čtvrtině jsme měli problémy hlavně v útoku, tak v této čtvrtině jsme naopak špatně bránili. Druhou polovinu zápasu jsme začali katastrofálně, první body jsme vstřelili až ve 24. minutě a to domácí vedli již o 9 bodů. Ve druhé polovině této části hry jsme se sice trochu zlepšili, přesto se domácím hráčům dařilo svůj náskok zvyšovat až na 12 bodů. Pokud se naše hra v první polovině zápasu dala označit jako podprůměrná, tak ve třetí čtvrtině byla vyloženě špatná. Nedařilo se nám ubránit střelbu z větší vzdálenosti ani nájezdy pod koš, v útoku jsme se velice těžko prosazovali a když už jsme se k zakončení dostali, tak jsme většinou nedali a to i z jasných pozic, prohrávali jsme i souboje pod oběma koši. Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali s odhodláním pokusit se zápas ještě zdramatizovat. Do 37. minuty byla tato čtvrtina vyrovnaná, domácím se dařilo držet náskok 10 bodů (69:59). V posledních 3 minutách jsme ale zvýšili agresivitu v obraně, dařilo se nám i úspěšně zakončovat útočné akce, domácí znervózněli, čímž se nám podařilo náskok hráčů Lišova postupně smazat. Zhruba půl minuty před koncem byl stav 69:67 a my jsme házeli 2 trestné hody, které Martin Tašek chladnokrevně proměnil a skóre zápasu srovnal. Úkolem do posledních sekund zápasu bylo rychle faulovat hráče Lišova, což nebylo splněno a faul přišel bohužel až 3 sekundy před koncem. Domácí hráč proměnil pouze 1 trestný hod, což nám ještě dávalo šanci na poslední zakončení. Po time outu jsme rozehrávali od půlící čáry. Přestože domluvený signál nevyšel, jak jsme si domluvili, tak jsme se ke střele dostali, ale i díky faulu domácího hráče nebyla přesná a čekat, že rozhodčí pískne proti domácím faul v poslední sekundě zápasu jsme opravdu nemohli. Na vítězství v tomto zápase jsme měli, ale když po většinu zápasu podáme podprůměrný výkon, tak se dá těžko vyhrát. Nedařilo se nám ubránit střelbu domácích z větší vzdálennosti a naopak my jsme se v útoku nedokázali prosadit. Navíc nebyla k dispozici časomíra pro 24 sekund, čehož domácí hlavně na konci utkání využívali, když některé jejich útoky trvaly mnohen déle než půl minuty. O lecčems vypovídá i statistika trestných hodů 27:10 ve prospěch domácích, když poměr faulů byl 16:22.

Čtvrtiny: 15:14, 21:21, 25:14, 9:20

Naši střelci dle zápisu: Ambrož 16, Heller 14, Tašek 13, Holub 8, Soukup 8, Svoboda 8, Volek 2