7. kolo SOP mužů: USK Slávia PF Č. Budějovice – BK Týn n. Vlt. 78:62 (19:9, 47:32, 61:44)

7. kolo sdruženého okresního přeboru mužů jsme v úterý 15.12.2009 od 16 hodin odehráli na palubovce USK Slávia PF České Budějovice.

Na tento zápas jsme neodjeli v optimálním složení, navíc někteří hráči nastupovali se zdravotními problémy, což se v samotném utkání projevilo.  Na začátku jsme se sice ujali vedení 2:0, ale to bylo také jediné naše vedení v celém zápase. Ve 3. minutě bylo ještě vyrovnané skóre 6:6, ale od té doby začali dominovat domácí. My jsme dělali školácké chyby v rozehrávce, čehož vysokoškoláci dokázali využít jednoduchými koši z rychlých protiútoků. V útoku jsme se velice těžko prosazovali a když už jsem se dostali k zakončení, neproměňovali jsme ani vyložené příležitosti. V obraně nám dělala velké problémy rychlost domácích hráčů. Výsledkem toho všeho bylo desetibodové vedení domácích na konci první čtvrtiny a našich pouhých 9 nastřílených bodů. Ve druhé čtvrtině jsme sice nedělali tolik chyb, i v obraně jsme se zlepšili, ale v útoku se nám stále nedařilo a proto soupeř svůj náskok navýšil na 12 bodů v polovině zápasu. Třetí část hry jsme začali opět špatně, jak v útoku tak v obraně, čehož soupeř využil k navýšení svého náskoku na rozdíl 17 bodů ve 23. respektive ve 24. minutě. Poté se nám přece jen začala lépe dařit střelba a několika úspěšnými trojkovými pokusy se nám podařilo snížit naši ztrátu na 12 bodů na počátku 29. minuty, ale v samém závěru nám soupeř šňůrou 7 bodů opět odkočil na rozdíl 19 bodů, který jsme již jen snížili posledním košem na stav 61:44. V poslední části hry pokračovala naše mizérie, díky čemuž vysokoškoláci zvyšovali svůj náskok až na hrozivých 21 bodů ve 38. minutě, ale v samotném závěru utkání se nám přece jen podařilo zápas korigovat na konečný stav 78:62.  Tento zápas se nám vůbec nepovedl a až na některé lepší okamžiky jsme zklamali jak v obraně tak i v útoku. Jediným pozitivem bylo 7 nastřílených trojek, což je na naše poměry slušný výsledek. Jednostranný výkon rozhodčího nemá ani cenu komentovat.

Čtvrtiny: 19:9, 14:12, 28:23, 17:18

Naši střelci dle zápisu: Heller 16, Ambrož 10, Soukup 10, Volek 8, Novotný 7, Janiš 3, Mička 3, Vyhnal 3 a Holub 2